Bakan Tekin, Ahbv Üniversitesi Mezuniyet Töreni’ne Katıldı

Bakan Tekin, Ahbv Üniversitesi Mezuniyet Töreni’ne Katıldı

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinin 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne katılarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, AHBV Üniversitesinin Itri Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinin kurulduğu 2018 yılından itibaren çok güzel bir çalışma ortamı oluşturduklarını belirterek üniversitenin kısa süre içinde kurumsallaşma sürecini tamamladığını söyledi.

Tekin; üniversiteyi benimseyen,  kurumun bir parçası olmaktan gurur duyan akademisyen ve yöneticilerden oluşan bir kadroyla birlik ve beraberlik içinde huzurlu bir akademik ortamda güzel bir iklim oluşturduklarını kaydederek şunları söyledi: İnşallah, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ihtiyaç duyduğumuz sosyal ve sanat alanında Türkiye’de iz bırakacak bir üniversite olacaktır. Bugün burada mezun olan öğrenci arkadaşlarımız, meslek hayatlarına atıldıkları zaman gururla ‘Ben buradan mezun oldum.’ diyebilecekleri bir üniversite vadediyoruz.

Üniversitenin ihtiyaç duyduğu her konuda destek olmaya devam edeceklerini belirten Bakan Yusuf Tekin, öğrencilerin kendilerine verilen birer emanet olduğunu, bu nedenle öğrencilerin ihtiyaç duydukları her alanda desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Tekin, sözlerine şöyle devam etti: Öğrenci arkadaşlarımıza şu taahhütte bulunduk: Mezun olduktan sonra da elimizden geldiğince destek olmaya devam edeceğiz. Yine aynı taahhütte bulunuyorum. Çocuklarınıza sadece eğitim öğretim hayatı sürecinde değil, sonrasında da talep ettikleri her noktada destek olacağımızı taahhüt ediyorum.

Yukarı