Bakan Tekin, Hatay’da Depremzede Öğretmen Ve Öğrencilerle Buluştu

Bakan Tekin, Hatay’da Depremzede Öğretmen Ve Öğrencilerle Buluştu

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, deprem felaketinden etkilenen Hatay’daki öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Bakan Tekin, Hatay’daki programları kapsamında, İGA Konteyner Kenti’ni ziyaret etti. Geçici yaşam merkezinde konaklayanlarla sohbet eden Tekin, daha sonra konteyner kentteki depremzede öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen etkinliğe katıldı.

Bakan Tekin, İskenderun Üsküdar Anaokulunun açılışını yaptı

Bakan Tekin, Antakya’daki programlarının ardından İskenderun’daki konteyner kent içindeki Üsküdar Belediyesi tarafından yapılan anaokulunun açılışını gerçekleştirdi. Burada konuşan Tekin, depremin ardından yaşanan süreçte devletin bütün kurumlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla el ele vererek yaraları sarmak için büyük bir fedakârlık gösterdiğini vurguladı.

Tekin, Üsküdar Belediyesinin de burada herkesin takdirine şayan bir oluşum gerçekleştirdiğini belirterek “Adeta küçük bir Üsküdar oluşturulmuş. Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımız diyor ki ‘Bu yüzyıl, Türkiye Yüzyılı olacak.’ Bu, Türkiye Yüzyılı’nı nasıl inşa edeceğiz? İşte bu anaokulundaki küçücük çocuklardan başlayıp onları yetiştirerek inşa edeceğiz. Tekrar, kayıplarımız için hepimizin milletçe başı sağ olsun. Emek sarf eden, katkı veren herkesten Allah razı olsun.” ifadesini kullandı.

Daha sonra İskenderun Limanı’nda 10 Nisan’dan bu yana demirli, afetzede öğrencilerin eğitim aldığı Rauf Bey Yaşam Gemisi Eğitim Kampüsünü ziyaret eden Tekin,  buradaki öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi, sohbet etti.

Gemi hakkında bilgi alan Tekin, daha sonra öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

“Gemide yaklaşık 920 öğrenciye eğitim ve öğretim hizmeti sunduk”

Milli Eğitim Bakanı Tekin, gazetecilere, inceleme yaptıkları gemiyi çok beğendiğini söyledi. Gemi sayesinde öğrencilere eğitim hizmeti sunulduğunu vurgulayan Tekin, “Bence bu aslında bir fikri mülkiyet projesi. Patentinin alınması lazım. Karadeniz Holding sadece bir konaklama ve eğitim merkezi üretmemiş, aynı zamanda bir patent üretmiş. Emeği geçenlere, bu fikri akıl edenlere teşekkür ediyoruz. Burada yaklaşık 920 öğrenciye eğitim ve öğretim hizmeti sunduk. Hepsi de çok başarılı ve mutlu. Yaraları sarabilmek için taşın altına elini koyan herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah en kısa sürede bu sıkıntılı ortamdan kurtulacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Yukarı