Bakan Tekin, Şehit Polis Hüseyin Gül’ün Oğlu Talha Gül’ün Sergisini Ziyaret Etti

Bakan Tekin, Şehit Polis Hüseyin Gül’ün Oğlu Talha Gül’ün Sergisini Ziyaret Etti

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Şehit Polis Hüseyin Gül’ün oğlu 12 yaşındaki Talha Gül’ün hazırladığı sergiyi ziyaret etti.

CSO Ada Ankara’daki sergiye gelen Bakan Tekin’i, Talha Gül ve annesi Tuğba Gül karşıladı. Sergide, tamamı yağlı boya resimlerden oluşan elli eseri inceleyen Tekin, eserler hakkında bilgi aldı.

Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Tekin, Talha ile ramazan ayının ilk günü karşılaştığını, kendisine sergi açacağını söylediğinde katılacağına dair söz verdiğini söyledi.

Talha gibi öğrenciler yetiştiren öğretmenlere teşekkür eden Tekin, “İnşallah, Talhaların sayısı artar.” dedi.

Talha’nın şehit çocuğu olduğunu belirten Tekin, sergiyi ziyaret edenlerin aynı zamanda babasının arkasından dua ettiğini dile getirdi. Tekin, “Mekânı cennet olsun. Allah herkese böyle evlatlar nasip etsin.” ifadesini kullandı.

Anne Tuğba Gül de sergiye katılmasından dolayı Bakan Tekin’e teşekkür ederek, “Vatanımızda, ülkemizde nice güzel evlatlar yetişsin. Hepsi böyle güzelliklere imza atsın, okusunlar. Teknolojiyi güzel şeyler için kullansınlar ama muhakkak okusunlar. Vatanın ve ülkenin güzel evlatlara ihtiyacı var. Bu anlamda da Talha ile gurur duyuyorum.” diye konuştu.

Yukarı