Bakan Tekin, Türkiye Maarif Vakfını Ziyaret Etti

Bakan Tekin, Türkiye Maarif Vakfını Ziyaret Etti

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye Maarif Vakfını ziyaret ederek Vakıf Başkanı Birol Akgün, mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.   

Görüşmede, Türkiye Maarif Vakfının yurt dışındaki eğitim faaliyetlerine ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

Vakfın mütevelli heyet toplantısına katılan Bakan Yusuf Tekin, ardından vakıf yönetimi ve çalışanlarına yaptığı konuşmada “Türkiye Maarif Vakfı, Türkiye Cumhuriyeti’nin eğitim alanında yurt dışındaki yüzü olmak üzere tasarlanmıştır.” diyerek Bakanlıkla vakıf arasındaki koordinasyonun hiçbir kesintiye uğramadan devam etmesi gerektiğini söyledi.

İl ve okul ziyaretlerinde bulunduğunu hatırlatan Tekin, Bakan olarak paydaş anlamda ilk resmî kurum ziyaretini Türkiye Maarif Vakfına yaptığına dikkati çekti.

Türkiye Maarif Vakfına neden ihtiyaç duyulduğunu anlatan Bakan Tekin, “Maarif davası, unvanlardan ve makamlardan bağımsız olarak Türkiye’nin bir davası… Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılı’nda Bakanlık ve vakıfla birlikte bu süreci de birlikte yöneteceğiz inşallah. Kuruluşu aşamasında yer aldığım bir yapının onlarca ülkede bulunması, başarılı etkinlikler yapıyor olması çok gurur verici bir durum. Bu süreçte emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün de yaptığı konuşmada, “Vakfımızın kuruluş aşamasında Sayın Bakanımızın büyük emekleri var. Türkiye’nin Maarif davasına hem içeride hem dışarıda neden ihtiyaç duyulduğunu, nasıl kurulduğunu en iyi Sayın Bakanımız biliyor. Atanmasından çok kısa bir süre sonra zaman ayırıp ilk önce Maarif Vakfımızı ziyaret etmesinden dolayı kendisine hassaten teşekkür ediyoruz. Millî Eğitim Bakanlığımızla zaten yakından çalışıyorduk ama şimdi daha verimli çalışacağız.” dedi.

Yukarı