Erhan Dedeoğlu Anadolu Lisesinin Açılışı, Bakan Yusuf Tekin’in Katılımıyla Yapıldı

Erhan Dedeoğlu Anadolu Lisesinin Açılışı, Bakan Yusuf Tekin’in Katılımıyla Yapıldı

Millî Eğitim Bakan Yusuf Tekin, Güngören’de yapılan Erhan Dedeoğlu Anadolu Lisesi’nin açılış törenine katıldı.

Bakan Tekin, vefat eden iş insanı Erhan Dedeoğlu’nun bağışlarıyla Güngören’de yapılan Erhan Dedeoğlu Anadolu Lisesinin açılış törenine katıldı.

Okul girişinde öğrenciler tarafından çiçekle karşılanan Bakan Tekin, törende yaptığı konuşmada hayırsever kimliğiyle tanıdıkları Erhan Dedeoğlu’nu temsilen ailesi ve yakınlarına teşekkür etti.

Eğitim öğretimde hayırseverlerin verdiği desteklerin önemine vurgu yapan Tekin, “Sadece 2023 yılının Haziran ayından itibaren 3 binin üzerinde derslik protokolü yaptık. Bunlar, inşallah, önümüzdeki eğitim öğretim yılında hayata geçmiş olacak. Bu işlere gerçekten gönül vermiş bir milletiz. Önemini kavramış bir milletiz. Bu anlamda milletimize tekrar huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir’e de teşekkür eden Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Devlet okul yapmak istediği zaman önümüze çıkan en ciddi problemlerden biri, okul yapacak arazi temini konusudur. Yatırım bütçesine koyduğumuz, nakdini ayırdığımız, üç beş yıl beklediği hâlde yer bulunamadığı, arazi oluşturulamadığı için, Türkiye genelinde iptal etmek zorunda olduğumuz çok sayıda yatırımımız var. Bu anlamda belediye başkanlarımızın bizimle hareket etmesi, bize destek olmasını gerçekten önemsiyorum. Eğer belediye başkanlarımız bize arazi temini konusunda yardımcı olmazsa bu okul inşaatlarını hayırseverimiz de yapamazdı. Devlet olarak biz de yapamazdık.”

Tekin, öğretmenlere de teşekkür ederek, “Erhan amca gibi kişilere hayır duası edecek nesilleri sizler yetiştireceksiniz. İnşallah, hep beraber bu süreci yürüteceğiz.” ifadesini kullandı.

Konuşmasının ardından okulun açılış kurdelesini protokol üyeleri, öğrenciler ve öğretmenlerle kesen Tekin, daha sonra birlikte fotoğraf çektirdi.

Yukarı