Mesleki ve Teknik Eğitimde Yeni Yaklaşımlar

Mesleki ve Teknik Eğitimde Yeni Yaklaşımlar

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara’da başlayan Mesleki ve Teknik Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Seminerine katıldı.

81 il millî eğitim müdürlüğünde mesleki eğitimden sorumlu şube müdürleri ve müdür yardımcıları, yapılan uygulamalarda birlik sağlamak ve mesleki ve teknik eğitimde yeni yaklaşımlar konusunda bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla Ankara’da düzenlenen seminerde bir araya geldi.

Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz’ün de katılımıyla Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki Mesleki ve Teknik Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Semineri 11 Aralık’ta başladı.

Beş gün devam edecek seminerin dördüncü gününde Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de katılımcılarla buluştu.

Burada yaptığı konuşmada mesleki ve teknik eğitimin tüm dünya ve Türkiye açısından önemine işaret eden Bakanı Yusuf Tekin, güçlü bir mesleki eğitimin öğrencileri istihdama hazırlamak, mesleki becerilerini geliştirmek ve ekonomik iş piyasası ihtiyaçlarına cevap vermek gibi bir role sahip olduğunu belirtti.

Mesleki ve teknik eğitim kurumlarının güçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapıldığını ve bu konuda önümüzdeki günlerde yeni adımlar atılacağını söyleyen Tekin, tüm süreçlerin genel müdürlükle istişare edebileceğini belirterek “Bu şekilde ilerlersek meslek liseleri konusunda ilinizin, bölgenizin beklediği bütün adımları atacak yepyeni bir mekanizma başlatmış olacağız.” diye konuştu.

Konunun uzmanlarınca katılımcılara bütçe uygulamaları, döner sermaye mevzuatı ve uygulamaları, Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği alanlarında eğitim veriliyor.

Yukarı