“Şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nı Gurur ve Umutla Kutluyoruz”

“Şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nı Gurur ve Umutla Kutluyoruz”

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, cumhuriyetin 100. yılına ilişkin duygularını öğretmenlere gönderdiği bir kısa mesajda paylaştı.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, tüm öğretmenlerin cep telefonlarına “Kıymetli Öğretmenim, Cumhuriyetimizin 100. Yılı’na ilişkin duygularımı, şanlı Cumhuriyetimizi gelecek Türkiye Yüzyılı’na taşıyacak nesillerin yetiştiricisi olan siz değerli öğretmenlerimize ifade ettiğim mesajımı paylaşıyorum.” diyerek gönderdiği mesajda şunları kaydetti:

“Değerli Öğretmenim,

Tarihte eşine rastlanmamış bir feraset ve fedakârlık örneği gösteren milletimizin inanç ve azmiyle kazandığımız nice zaferlerin sonucunda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kararlılığıyla kurulan şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nı gurur ve umutla kutluyoruz. Bu haklı gururu, gelecek Türkiye Yüzyılı’nı da aynı şekilde inşa edecek nesillerin mimarı olan siz kıymetli öğretmenimle paylaşıyorum.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Bizlere ilelebet payidar kalacak bu Cumhuriyeti emanet eden, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanımız için canını veren şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ederim.”

Yukarı